Банички со шунка и кашкавал

shunka-delikates-recept-1

Потребно ви е:
– Шунка деликатес Косиљак
– Кашкавал
– Готови кори
– Кечап
– Оригано

Исецкајте ги рамномерно корите на коцки и намачкајте ги со кечап и со оригано. Изрендајте шунка и кашкавал и на секоја коцка од кората додадете по малку. Преклопете ја секоја коцка поединечно. Вака подготвените коцкички ставете ги во модли, а потоа ставете ги во загреана рерна. За помалку од половина час Вашиот појадок е подготвен.

shunka-delikates-recept-2

Bon Appetit!