Свежа Салата

recept-domashna-1

Потребно ви е:
– Домашна сланина Косиљак
– Марула
– Рукола
– Шери патлиџанчиња
– Лупен сончоглед
– Маслиново масло

Потребни состојки за дресингот:
Јогурт
– Мајонез
– Лимонов сок
– Зачини (лук во прав и оригано)

За сите оние кои уживаат во свежите салати!

recept-domashna-2

Bon Appetit!